Ile punktów w siatkówce ma wygrać normalnie zespół, aby wziąć udział w tym meczu?

Komentarze

• Ja ' głosuję za zamknięciem tego pytania jako niezwiązanego z tematem, ponieważ jest to pytanie, na które można bezpośrednio odpowiedzieć w regulaminie sportu; Stack Exchange nie jest usługą wyszukiwania ani wyszukiwarką.

Odpowiedź

Normalne reguły to 25 punktów (a wymagany jest margines 2, więc 25-24 nie wygra seta, ale 26-24 wygra) i 15 punktów w finałowym secie ( gra wygrywa po wygraniu trzech setów, to jest system best-of-five. Teoretycznie można wygrać grę mając tylko 65 punktów (np. 25-20, 25-20, 0-25, 0-25, 15-10), ale w praktyce 75 (wygrana 3- 0 w zestawach) to minimum.

Wikipedia podaje standardowe zasady; niektóre rozgrywki, szczególnie na niższych poziomach gry, grają mniej zestawy lub nawet mniej punktów w zestawie.