Ezt azért teszem fel, mert 2018-ban John Isner és Kevin Anderson egy szettben 50 játékkal rendelkezett a legújabb szettel. 2010-ben pedig John Isner és Nicolas Mahut 138 meccset tartott.

Megértem, hogy egy szett megnyeréséhez 2 játékkal kell nyerni. Tehát lehetséges, hogy egy teniszmeccs valóban örökké tartson, ha egy játék győztese folyamatosan váltogatja az egyes meccseket? Vagy van olyan idő- / ponthatár, ahol a tisztviselők hívják?

Megjegyzések

• Wikipédia-cikk A leghosszabb teniszmeccsek ( aktuális változat ) szerint a " a French Open az egyetlen Grand Slam az előnyhalmaz szabályainak használata a végső szettben, amely határozatlan számú játékot tesz lehetővé, amíg egy játékos kettővel előrébb jár. " Az ottani megfogalmazás arra utal, hogy nincs korlát – I Remélem, hogy valaki talál hivatalosabb forrást.
  • Elméletileg akár egyetlen pont is örökké tarthat, ha a játékosok folytatják a rallyt anélkül, hogy egyetlen lövést is kihagynának; de valamikor ' d valószínűleg leesik a kimerültségtől! Egy pont egy folyamatban lévő rallyval határozatlan ideig tarthat, egy játék a végtelenig tarthat, ha folyamatosan visszatér a deuce-hoz, és egy szett örökké tarthat, ha soha nincs két játékosa előtt egy játékosnak (kivéve, ha döntetlen szabályokkal játszanak).

Válasz

A versenytől függően nagyon jó lehet, ha egy mérkőzés örökké tart. Magának a tenisznek nincsenek szabályai az időkorlátra vonatkozóan. Lásd a valaha lejátszott leghosszabb mérkőzést , amely összesen 11 órát vett igénybe. Az utolsó szettben döntetlen szünet nélküli mérkőzések hajlamosak a leghosszabb ideig tartani.

Nem tudom ellenőrizni minden verseny szabályait, ezért íme néhány fő szak:

Wimbledon ők “ve megváltoztatták a szabályokat , hogy döntetlen legyen az utolsó szettben kapott 12–12-es eredmény után, így sokkal nehezebb lesz ilyen hosszú mérkőzéseket játszani.

Az Australian Open követte Wimbledont egy utolsó szett döntetlen megszakításának bevezetésével.

Így a French Open utolsó Grand Slam -ként döntetlen szünet nélkül az utolsó szettben és úgy tűnik, hogy ezt így tartják .

(A US Openen már döntetlen szünet van szabály)